„Добруджа“ пропусна отлична възможност да вземе поне точка срещу вицешампиона от предишното първенство „Осъм“ (Ловеч). Поради липсата на отопление в зала „Русалка“ в Добрич, мачът се игра във Варна, и бе спечелен от гостите с 29:28.
„Добруджа“ започна силно и почти през цялото първо полувреме поддържаше преднина от 2-3 гола, но почивката дойде при равен резултат – 15:15.
Втората част дълго време вървеше гол за гол, докато 10 минути преди края „Осъм“ поведе с 26:23. „Добруджа“ успя да изравни – 27:27, и интригата се запази до последната секунда. При 29:28 за гостите в последните 2 минути те бяха с човек по-малко на игрището, поради наказание, но жълто-зелените не успяха да се възползват и пропуснаха да отбележат гол при последните си 2 атаки, въпреки численото предимство. Така „Осъм“ добави нови две точки и с 11 е на четвърто място във временното класиране на мъжката А хандбална група, докато младият състав на „Добруджа“ все още търси първи точки в първенството.